Karate Team KCK Logo

Letohradští karatisté uspěli na mistrovství světa Shotokan Karate WSF 2022

Úspěch letohradských karatistů na mistroství světa
Ve dnech 9. – 11.9. výprava letohradských bojovníků doplnila reprezentaci ČR na světový šampionát, který se konal doma – v Pardubicích.

Pátek byl věnován žákovským kategoriím, kde nás reprezentovali Radek Turoň, Ester Nováková, Johanka Švandová a Nela Kubelková. Pro Radka, Esťu a Johanku to byl první start na tak velké soutěži a nenechali soupeřům nic zadarmo. Na stupni vítězů se umístili: Radek Turoň – 3. místo kata, 3. místo shobu ippon kumite, 3. místo kumite WKF -35kg a 5. místo kumite shobu sanbon -35kg; Ester Nováková – 5. místo kata; Johanka Švandová – 2. místo WKF kumite -34kg, 3. místo kumite shobu sanbon -34kg; Nela Kubelková – 7. místo kata, 5. místo shobu ippon kumite -52kg.

V sobotu oficiálně zahájil soutěž hejtman Pardubického kraje a následně startovali kadeti a junioři. Letohradští soutěžili i v týmech. Naši svěřenci byli členy výběrů kumite týmů ČR a vedlo se jim jak v jednotlivcích, tak i v družstvech: Ondra Náhlík – 3. místo kumite kadetů WKF do 63kg, 5.mÍsto v kumite shobu sanbon a 5. místo v kumite týmů dorostu; Nela Celarová – 1. místo a titul mistryně světa v kumite týmů + 2. místo v kumite juniorek -59kg; Pavel Krátký, ml. – 3. místo v kumite juniorů -76kg + 3. místo v kumite týmů juniorů; Karina Denčylja – 3. místo v kumite týmů juniorek.

Neděle na MS shotokan karate byla věnována starším 18 let a Masters. Den jsme zahájili titulem mistra světa – 1. místem Romana Krátkého a třetím místem Martina Rubeše v kategorii kata masters 41-46let. Dalším velkým úspěchem Českého týmu a našeho KCK je druhé místo Pavla Krátkého v kategorii kumite Ipon. V kumite si Žaneta Jantačová v kategorii U21 -68kg vybojovala 1. místo – titul Mistryně světa a Honza Müller v kategorii kumite WKF -84kg přidává krásné 3. místo. Adéla Krátká vybojovala stříbro v kategorii kumite žen -61kg a stala vicemistryní světa. Jakub Müller nejdříve vybojoval 3. místo v kumite WKF -84kg a v kumite Ippon shobu postupuje do finále, kde se soupeřem z Turkmenistánu po skvělém výkonu prohrál o bod a se 2. místem se stává vicemistrem světa. Skvělý výkon předvedli oba bratři Müllerové v kumite týmů, kde s nimi třetím reprezentantem ČR byl bývalý odchovanec našeho klubu B. Dušek. Přes plné nasazení a dobrý výkon naši nestačili na reprezentaci z Azerbajdžánu a skončili na pěkném 5. místě.

Na závěr se představil náš kata team, který byl složen z letohradských děvčat (Nela Celarová, Adéla Krátká a Žaneta Jantačová). Díky perfektnímu výkonu odvážejí zasloužené 3. místo. V semifinále podlehly 2:3 Belgičankám – vítězkám kategorie.

Děkujeme všem soutěžícím a trenérům za reprezentaci. Věříme, že o letohradských karatistech ještě uslyšíme. Gratulujeme!

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

Přijímáme nové členy všech věkových kategorií. Staňte se členy nejúspěšnějšího klubu v kraji. Přiveďte své děti, přijďte i Vy 😊